Podatki

ZUS Żywiec - Godziny otwarcia i Kontakt

Autor Monika Wasilewska
Monika Wasilewska23.12.20235 min.
ZUS Żywiec - Godziny otwarcia i Kontakt

ZUS Żywiec kontakt to kluczowe informacje dla osób potrzebujących skontaktować się z placówką ZUS w Żywcu. W artykule znajdziesz szczegółowe dane teleadresowe, godziny otwarcia, opis dojazdu oraz parkingu. Przedstawiamy również zakres spraw, z jakimi można zgłosić się do placówki - m.in. złożenie wniosków i dokumentów, zapłata składek czy umawianie e-wizyt.

Kluczowe wnioski:
 • ZUS w Żywcu znajduje się przy ulicy Dworcowej 38, telefon 33 861 38 91.
 • Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.
 • W pobliżu zlokalizowany jest parking dla klientów ZUS.
 • Można umówić się na e-wizytę przez platformę ePUAP lub kontakt telefoniczny.
 • W placówce można m.in. złożyć wnioski, dokumenty, zapłacić składki.

ZUS Żywiec - godziny otwarcia

Placówka ZUS w Żywcu znajduje się przy ulicy Dworcowej 38. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Warto pamiętać, że we wtorki pracownicy przyjmują interesantów jedynie po wcześniejszym umówieniu wizyty. Można to zrobić telefonicznie pod numerem 33 861 38 91.

Przerwy w pracy ZUS Żywiec

Placówka przestrzega przerwy w pracy między 11:00 a 11:15 oraz między 14:00 a 14:15. W tych godzinach nie obsługuje petentów osobiście ani telefonicznie.

W dni ustawowo wolne od pracy, takie jak święta oraz weekendy, oddział ZUS w Żywcu jest nieczynny.

ZUS Żywiec - telefon i email

Aby skontaktować się telefonicznie z pracownikami, należy zadzwonić pod numer 33 861 38 91. Telefon jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy placówki.

Istnieje również możliwość kontaktu mailowego. Adres email oddziału ZUS w Żywcu to зы[email protected]. Na wiadomości pracownicy starają się odpowiadać na bieżąco w miarę możliwości.

ZUS Żywiec - dojazd i parking

Siedziba ZUS w Żywcu usytuowana jest w centrum miasta, przy ulicy Dworcowej 38. Dojazd jest możliwy zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

Dla osób przyjeżdżających samochodem udostępniony jest nieduży parking przed budynkiem. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto wybrać wizytę wcześnie rano lub popołudniu, aby znaleźć wolne miejsce.

Oprócz komunikacji indywidualnej, można dotrzeć do ZUS autobusami MPK linii numer 1, 2, 7 oraz 22. Przystanek znajduje się 5 minut spacerem od budynku przy ulicy Dworcowej.

ZUS Żywiec - dokumenty i wnioski

ZUS Żywiec - Godziny otwarcia i Kontakt

Placówka ZUS w Żywcu umożliwia osobiste składanie różnorodnych wniosków, dokumentów i formularzy. Obsługuje zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorców.

Do najpopularniejszych spraw, z jakimi zgłaszają się klienci należą:

 • złożenie wniosku emerytalno-rentowego,
 • wyrobienie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek,
 • złożenie deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA,
 • złożenie wniosku o 500+ lub 300+.

Pracownicy udzielają również niezbędnych informacji, jak prawidłowo wypełniać poszczególne formulcze oraz dokumenty.

ZUS Żywiec - e-wizyta i e-wnioski

Oprócz tradycyjnej, osobistej wizyty w placówce, ZUS umożliwia kontakt online w formie e-wizyty. Aby się na nią umówić, należy wejść na platformę ePUAP i wybrać dogodny termin spotkania.

Istnieje również możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną poprzez portal Platforma Usług Elektronicznych (PUE). Dotyczy to na przykład:

- wniosku emerytalno-rentowego - wniosku o świadczenie rehabilitacyjne
- wniosku rodzicielskiego - informacji o danych do celów ubezpieczeń

E-wnioski pozwalają zaoszczędzić czas, ponieważ można je złożyć z dowolnego miejsca i o dowolnej porze.

ZUS Żywiec - gdzie zapłacić składki

Jedną z najważniejszych kwestii dla przedsiębiorców jest terminowe opłacanie należnych składek ubezpieczeniowych. W placówce przy ulicy Dworcowej 38 można dokonać takiej płatności osobiście.

Należy jednak pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa zaleca się opłacanie składek w formie bezgotówkowej - przelewem bankowym lub poprzez e-przelewy dostępne na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Oprócz oddziału w Żywcu składki można również uiścić w wybranych placówkach bankowych oraz na poczcie, a nawet w niektórych sklepach czy kioskach. Pełna lista punktów przyjmowania opłat znajduje się na stronie internetowej ZUS.

Podsumowanie

Artykuł szczegółowo omawia kwestie związane z kontaktem oraz sprawami, jakie można załatwić w placówce ZUS w Żywcu. Przedstawia przede wszystkim takie informacje, jak: godziny otwarcia od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00, numer telefonu 33 861 38 91, czy możliwość umawiania e-wizyt przez ePUAP.

Zawiera również wskazówki, jak najlepiej dojechać do siedziby przy ul. Dworcowej 38 - zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem. Omawia także, jakie dokumenty i wnioski można złożyć osobiście lub przez e-wnioski, a także gdzie opłacić należne składki ZUS.

Podsumowując, publikacja dostarcza wszystkich najważniejszych informacji potrzebnych do sprawnego kontaktu z ZUS w Żywcu. Od godzin otwarcia, poprzez dane teleadresowe, aż po wiedzę na temat załatwiania konkretnych spraw - z pewnością ułatwi wizytę w placówce.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu, aby poznać szczegóły oraz poszerzyć wiedzę na temat funkcjonowania Oddziału ZUS w Żywcu. W razie pytań, pracownicy chętnie udzielą dodatkowych informacji podczas wizyty w placówce lub kontaktu telefonicznego.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak odliczyć internet od podatku? Ulga za internet 2020
 2. Podatek od najmu deklaracja - Rozliczenie umowy najmu mieszkania
 3. Deklaracja PIT 36 – formularz, druk, jak wysłać online
 4. Kalkulator wyjazdu służbowego | Obliczenie delegacji, Rozliczanie podróży służbowej, Polecenie delegacji
 5. Federacja służb mundurowych - stowarzyszenie służb mundurowych
Autor Monika Wasilewska
Monika Wasilewska

Jestem doświadczoną podróżniczką, która od wielu lat przemierza świat. Dzielę się na blogu praktycznymi poradami związanymi z podróżowaniem - jak tanio kupić bilety lotnicze, gdzie szukać noclegów czy jak zorganizować wyprawę na własną rękę. Opowiadam o najciekawszych miejscach, które odwiedziłam i polecam Wam je z czystym sercem. Zapraszam w inspirującą podróż!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły