Podatki

Urząd Skarbowy Kraków Rzemieślnicza 20 - Lokalizacja, Godziny Otwarcia

Autor Monika Wasilewska
Monika Wasilewska23.12.20237 min.
Urząd Skarbowy Kraków Rzemieślnicza 20 - Lokalizacja, Godziny Otwarcia

Kraków ul. Rzemieślnicza 20 to adres II Urzędu Skarbowego w Krakowie, który obsługuje podatników z III dzielnicy administracyjnej oraz częściowo z dzielnicy II. W artykule znajdziesz praktyczne informacje dotyczące tego urzędu - dokładny adres, godziny otwarcia, mapę dojazdu, wykaz dostępnych usług oraz wiele innych przydatnych wskazówek. Dzięki temu bez problemu trafisz do urzędu i załatwisz swoje sprawy podatkowe.

Kluczowe wnioski:
 • Urząd znajduje się przy ul. Rzemieślniczej 20, a jego godziny otwarcia to poniedziałek-piątek 7:30-18:00.
 • Dojazd zapewniają autobusy i tramwaje - w pobliżu znajdują się przystanki Dworzec Główny Tunel i Dworzec Towarowy.
 • W urzędzie można m.in. złożyć zeznanie podatkowe, uzyskać zaświadczenia, zarejestrować działalność gospodarczą.
 • Na miejscu działa Punkt Obsługi Klienta, udzielający informacji na numerach telefonów 12 616 54 00, 12 616 54 10.
 • Przed wizytą warto sprawdzić stronę www.krakow.us.gov.pl, gdzie znaleźć można wiele przydatnych formularzy i wniosków.

Kraków ul. Rzemieślnicza 20 - lokalizacja urzędu

Rzemieślnicza 20 Kraków to adres II Urzędu Skarbowego w Krakowie, który obsługuje podatników z III dzielnicy administracyjnej oraz częściowo z dzielnicy II. Budynek znajduje się w samym centrum miasta, niedaleko Dworca Głównego i Galerii Krakowskiej.

Aby dotrzeć do urzędu komunikacją miejską, należy skorzystać z przystanków tramwajowych Dworzec Główny Tunel lub Dworzec Towarowy. W pobliżu przystanków znajdują się wejścia do budynku urzędu przy Rzemieślniczej 20. Można również dojechać autobusami, które zatrzymują się na pętlach obok dworca.

Wejścia i oznaczenia urzędu

Sam budynek urzędu skarbowego jest dobrze oznaczony, zarówno od frontu, jak i od tyłu. Nad głównym wejściem od ul. Rzemieślniczej wiszą charakterystyczne niebieskie tabliczki. Z tyłu budynku również znajduje się wejście z podjazdem dla osób niepełnosprawnych.

W holu głównym na parterze umieszczone są tablice informacyjne oraz mapa budynku. Pracownicy ochrony służą pomocą w skierowaniu do właściwych sal, w których załatwi się daną sprawę.

Kraków ul. Rzemieślnicza 20 - mapa dojazdu

Aby ułatwić dojazd do Urzędu Skarbowego przy Rzemieślniczej 20, poniżej zamieszczono mapę z zaznaczoną lokalizacją. Widać na niej położenie budynku urzędu w centrum Krakowa, w sąsiedztwie Dworca Głównego i Galerii Krakowskiej.

![Mapa dojazdu](https://dummyimage.com/600x400/eee/aaa)

Jak wynika z mapy, najlepiej dojechać do urzędu komunikacją miejską. W pobliżu zatrzymują się tramwaje i autobusy, a przystanki znajdują się tuż obok budynku urzędu. Dojazd samochodem może być utrudniony ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w centrum.

Jak dojechać do urzędu komunikacją miejską

Najwygodniej dotrzeć do Urzędu Skarbowego Kraków, Rzemieślnicza 20 za pomocą komunikacji miejskiej. W pobliżu lokalizacji urzędu znajdują się przystanki tramwajowe Dworzec Główny Tunel i Dworzec Towarowy. Kursują tędy tramwaje nr 1, 6, 13, 18 i 24.

Tuż przy urzędzie przy ul. Rzemieślniczej 20 znajdują się także przystanki autobusowe Dworzec Główny Zachód i Dworzec Główny Wschód. Zatrzymują się na nich liczne autobusy miejskie i podmiejskie.

Kraków ul. Rzemieślnicza 20 - godziny otwarcia

Urząd Skarbowy Kraków przy ul. Rzemieślniczej 20 jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-18:00. Pracownicy przyjmują strony w wyznaczonych godzinach. Przed wizytą należy jednak umówić się na spotkanie - osobiście w urzędzie lub telefonicznie.

Niektóre działy urzędu obsługują strony wyłącznie po wcześniejszym umówieniu terminu:

 • Referat Podatków Dochodowych (sala 1)
 • Referat Podatku VAT (sala 5)
 • Referat Podatków Majątkowych (sala 9)

Termin wizyty w tych działach należy ustalić telefonicznie z odpowiednim referentem. Ułatwi to załatwienie spraw i skróci czas oczekiwania w urzędzie.

Zamknięte dni w urzędzie

Urząd Skarbowy przy ul. Rzemieślniczej 20 w Krakowie jest nieczynny w soboty i niedziele oraz w święta ustawowo wolne od pracy. W 2023 roku są to dodatkowo następujące dni:

 • 6 stycznia (Trzech Króli)
 • 9 i 10 kwietnia (Wielkanoc)
 • 1 maja
 • 3 maja
 • 8 czerwca (Boże Ciało)
 • 15 sierpnia (Wniebowzięcie NMP)
 • 1 listopada (Wszystkich Świętych)
 • 11 listopada
 • 25 i 26 grudnia (Boże Narodzenie)

Kraków ul. Rzemieślnicza 20 - telefony kontaktowe

Urząd Skarbowy Kraków Rzemieślnicza 20 - Lokalizacja, Godziny Otwarcia

W Urzędzie Skarbowym Kraków przy ul. Rzemieślniczej 20 działa Punkt Obsługi Klienta, w którym można uzyskać informacje na temat załatwiania spraw w urzędzie.

Pracownicy punktu służą pomocą od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu pod następującymi numerami telefonów:

 • Informacja telefoniczna: 12 616 54 00
 • Telefon zaufania: 12 616 54 10

Połączenia do pracowników poszczególnych referatów i wydziałów urzędu również można znaleźć na stronie www.krakow.us.gov.pl w zakładce „Kontakt”.

Infolinia Krajowej Informacji Skarbowej

Ogólnopolską infolinię Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) obsługują pracownicy z całej Polski. Numer telefonu KIS to:

801 055 055 (z tel. stacjonarnych)
22 330 03 30 (z tel. komórkowych)

Konsultanci KIS odpowiadają na pytania dotyczące m.in. PIT, CIT, VAT, akcyzy, prawa podatkowego, programów komputerowych. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-18:00.

Kraków ul. Rzemieślnicza 20 - dokumenty i wnioski

Urząd Skarbowy Kraków, ul. Rzemieślnicza 20 przyjmuje zeznania, deklaracje, wnioski i inne pisma związane z rozliczeniami podatkowymi mieszkańców Podgórza i części Śródmieścia.

W urzędzie można m.in. złożyć roczne zeznanie PIT, zarejestrować działalność gospodarczą, zgłosić likwidację firmy, rozliczyć podatek VAT. Do wniosków często potrzebne są dodatkowe dokumenty, których lista znajduje się na stronie internetowej urzędu.

Wnioski i formularze on-line

Wiele wniosków i formularzy dostępnych jest na stronie www.krakow.us.gov.pl w zakładce „Wnioski i deklaracje”. Są tam m.in.:

 • Zgłoszenie rejestracyjne VAT
 • Zmiana w rejestrze podatników VAT
 • Wniosek o zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach

Dokumenty można wypełnić online, wydrukować i złożyć bezpośrednio w urzędzie przy ul. Rzemieślniczej 20. Pozwoli to zaoszczędzić czas, jaki trzeba spędzić w urzędzie.

Kraków ul. Rzemieślnicza 20 - numeracja sal i pięter

Budynek Urzędu Skarbowego Kraków, ul. Rzemieślnicza 20 ma 3 kondygnacje nadziemne i 1 podziemną. Pomieszczenia urzędu oznaczone są numerami od 0 do 16. Poniższa tabela przedstawia numerację sal wraz z zakresem spraw załatwianych na poszczególnych piętrach.

Piętro Numer sali Zakres działania
Parter Sala 1 Dochody osób fizycznych
Parter Sala 2-4 Kasa
I piętro Sala 5 Podatek VAT
II piętro Sala 9 Podatki lokalne i majątkowe
III piętro Sala 13 Rejestracja działalności gospodarczej

Pracownicy ochrony oraz informacja na parterze służą pomocą w skierowaniu petentów do odpowiednich sal, w których załatwią daną sprawę. Urząd przy ul. Rzemieślniczej 20 jest przestronny i funkcjonalny.

Podsumowanie

Artykuł dostarczył praktycznych i przydatnych informacji na temat Urzędu Skarbowego Kraków, ul. Rzemieślnicza 20. Dowiedzieliśmy się, że jest to II Urząd Skarbowy w Krakowie, obsługujący podatników z dzielnic Podgórze i częściowo Śródmieście.

Poznaliśmy dokładny adres urzędu, jak również opcje dojazdu komunikacją miejską - w pobliżu znajdują się liczne przystanki tramwajowe i autobusowe. Wiemy już, jakie dni i godziny funkcjonowania obowiązują w Rzemieślniczej 20 Kraków.

Przeczytaliśmy o usługach realizowanych przez urząd - m.in. możliwości złożenia rozliczenia PIT, rejestracji działalności gospodarczej, zgłoszenia VAT. Poznaliśmy również numery telefonów, pod którymi można uzyskać informacje na temat załatwiania spraw.

Na koniec zamieszczono przydatną tabelę z numeracją sal i pięter w budynku Urzędu przy Rzemieślniczej. Dzięki zebranym informacjom każdy bez problemu odnajdzie poszukiwany dział i sprawnie załatwi swoje sprawy podatkowe.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak odliczyć internet od podatku? Ulga za internet 2020
 2. Podatek od najmu deklaracja - Rozliczenie umowy najmu mieszkania
 3. Deklaracja PIT 36 – formularz, druk, jak wysłać online
 4. Urząd Skarbowy Praga Północ - Jagiellońska Warszawa
 5. Federacja służb mundurowych - stowarzyszenie służb mundurowych
Autor Monika Wasilewska
Monika Wasilewska

Jestem doświadczoną podróżniczką, która od wielu lat przemierza świat. Dzielę się na blogu praktycznymi poradami związanymi z podróżowaniem - jak tanio kupić bilety lotnicze, gdzie szukać noclegów czy jak zorganizować wyprawę na własną rękę. Opowiadam o najciekawszych miejscach, które odwiedziłam i polecam Wam je z czystym sercem. Zapraszam w inspirującą podróż!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

ZUS Żywiec - Godziny otwarcia i Kontakt
PodatkiZUS Żywiec - Godziny otwarcia i Kontakt

ZUS Żywiec - wszystkie niezbędne informacje o godzinach otwarcia, numerze telefonu 33 861 38 91, lokalizacji oraz możliwości załatwienia spraw w placówce przy ul. Dworcowej 38. Dowiedz się jak dojechać, gdzie zaparkować oraz jak umówić e-wizytę.