Już 16 milionów Polaków rozliczyło się z podatku, dołącz do nich!

Program PITy 2020

Pobierz zaktualizowany PITy 2015 Program i dowiedz się jak być fair wobec fiskusa


Obowiązek podatkowy narzuca na podatnika konieczność rozliczenia się z dochodów osiągniętych w danym roku podatkowym. Rozliczenie roczne 2015 powinno uwzględniać przy tym wszystkie przychody, z różnych źródeł, które zostały pozyskane przez podatnika, o ile są one opodatkowane w Polsce. Zatajenie pewnych dochodów jest działaniem sprzecznym z prawem. Takie zachowanie nie jest „fair” wobec Urzędu Skarbowego, ale czasem podatnik może nie wiedzieć, że dane dochody powinien ująć w swojej deklaracji podatkowej. Aby ustrzec się takich sytuacji dobrze jest wykorzystać pity 2015 program do wypełnienia zeznania podatkowego.

Porady dla podatników

Pity 2015 program zawiera nie tylko wszystkie aktualne formularze PIT, służące do rozliczenia przychodów za rok podatkowy 2015. Jest on jednocześnie skarbnicą wiedzy o podatkach, ulgach i odliczeniach podatkowych. Podatnik korzystający z tego programu bezbłędnie wypełni swój PIT, wskazując w nim wszystkie opodatkowane źródła dochodów. Nieuwzględnienie jednego z nich wiązałoby się z negatywnymi konsekwencjami karno-skarbowymi.

Dlaczego warto wypełnić PIT w programie komputerowym?

Zalet takiego rozwiązania jest bardzo wiele. Pity 2015 program pomaga w wyborze odpowiedniego druku na rozliczenie roczne 2015, a ponadto krok po kroku wskazuje, jakie dane podać w kolejnych rubrykach formularza. Podatnik nie popełni więc błędu przy rozliczeniu z fiskusem, przez co nie będzie on wzywany do korekty zeznania i szybko otrzyma ewentualny zwrot podatkowy.