Pobierz bezpłatny Program PITy 2016


Już 16 milionów Polaków rozliczyło się z podatku, dołącz do nich!

Program PITy 2020

Do czego służy Program PITy 2016?

Program PITy 2016 służy do sporządzania rozliczeń dla Urzędu Skarbowego, czyli do wypełniania rocznych zeznań PIT. Każdemu Czytelnikowi, który chce własnoręcznie przygotować swoje rozliczenie roczne za rok 2016, a zarazem potrzebuje pewnego wsparcia w tej materii, proponujemy nasz Program o intuicyjnej nawigacji – w najnowszej, zaktualizowanej wersji.

 

Nasz Program posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, a do jego stworzenia przyczynili się specjaliści z dziedziny prawa skarbowego o 20-letnim doświadczeniu i utalentowani programiści, którzy budują analogiczne aplikacje księgowe od ponad 5 lat. Ci ostatni zadbali przede wszystkim o poręczną, bardzo intuicyjną nawigację Programu tak, aby każdy, nawet laik w dziedzinie komputerów, był w stanie skorzystać z Programu bez poświęcania dodatkowego czasu na naukę jego obsługi. Przy użyciu Programu możemy również wysłać naszą deklarację PIT przez Internet, a jest to niezwykle wygodna metoda na rozliczenie z fiskusem; metodę rozliczania za pomocą e-Deklaracji poleca Ministerstwo Finansów. Ale najważniejszą rekomendację opisywanego Programu stanowią opinie już ponad 5 milionów polskich podatników, którzy komfortowo rozliczyli się z Urzędem Skarbowym, korzystając z wcześniejszych wersji naszej aplikacji w latach ubiegłych.

Program PITy 2016 służy do tego, by każdy podatnik mógł prawidłowo, wygodnie i niekłopotliwie rozliczyć się z Urzędem Skarbowym i wypełnić swoją roczną deklarację PIT – w pełni samodzielnie, bez konieczności korzystania ze wsparcia biura rachunkowego, co wiązałoby się z poniesieniem dodatkowych kosztów i nadwyrężeniem domowego budżetu.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj dochodów osiąga podatnik oraz z jakich ulg i odliczeń podatkowych chciałby skorzystać – Program PITy 2016 będzie tu odpowiedni. Zawiera on komplet wszystkich aktualnych formularzy PIT, dostępnych w przejrzystych, czytelnych formatach pdf (gotowych do pobrania na dowolny komputer), od popularnego PIT-37 i PIT-36, przez wszelkie pozostałe formularze, aż po liczne załączniki, jak np.: PIT/O i PIT/M.

Podkreślmy, że pobranie Programu z niniejszej witryny jest bezpłatne – instalujemy Program na swoim komputerze w kilka minut, a następnie możemy z niego dowoli korzystać, nie ponosząc żadnych kosztów. Możemy korzystać z Programu na pojedynczym komputerze (stacjonarnym lub przenośnym; Program nie stawia przed użytkownikiem żadnych wymagań informatycznych, technicznych) albo na wielu równoległych stanowiskach komputerowych. Sterowanie Programem jest bardzo intuicyjne i przebiega za pomocą myszki lub klawiatury, zależnie od preferencji użytkownika. Program zawiera ciekawą bazę informacji dodatkowych, pomocniczych, jak np. posiada wbudowaną pełną listę Urzędów Skarbowych w całym kraju wraz z dokładnymi danymi adresowymi. Program pilnuje również wysokości obowiązujących limitów dla każdej z ulg podatkowych, dzięki czemu podatnik nie przekroczy dozwolonej granicy i rozliczy daną ulgę, z której w swoim PIT chce skorzystać, poprawnie.

Z Programem PITy 2016 skorzystasz z ulg i odliczeń

Wypełniając swój PIT przy użyciu Programu PITy 2016 skorzystasz z ulgi rodzinnej, zwanej prorodzinną albo na dziecko, ulgi rehabilitacyjnej i na leki, ulgi dla honorowych dawców krwi (ulgi na krew), a także ulgi internetowej (jeśli spełniasz odpowiednie warunki, ponieważ ulga ta zmierza już do wygaśnięcia). Na naszej stronie w zakładce „Ulgi podatkowe” znajdziesz szereg artykułów poświęconych zagadnieniom poszczególnych ulg podatkowych, możesz więc uzupełnić swoje wiadomości na ten temat, aby przekonać się, iż wszystkie nasze informacje z dziedziny podatków są w pełni aktualne i tym samym nabyć zaufania również do naszego bezpłatnego Programu.

Ważne, iż Program PITy 2016 przypilnuje wielkości limitów obowiązujących dla danych ulg podatkowych, dlatego korzystając z Programu nie trzeba martwić się obwarowaniami prawno-skarbowymi – aplikacja wspomoże Cię w poprawności dokonywanych odliczeń, gdyż nie zezwoli na przekroczenie określonego limitu.

Program jest wyposażony również w funkcję wykrywania błędów. Oznacza to, że błędnie wypełnione pole formularza podatkowego PIT zostanie w Programie PITy 2016 podświetlone na kolor czerwony i użytkownik nie będzie wówczas mógł przejść do kolejnych pól, etapów wypełniania swojego zeznania PIT. Analogicznie – poprawnie wypełnione pola zostaną zaakceptowane przez Program Pity 2016 i w takim przypadku zostaną podświetlone na kolor zielony. Tutaj dodajmy, iż Program zaokrągla również wpisane kwoty odpowiednio „w górę” bądź „w dół” tak, jak wymaga tego ustawodawca. Ta funkcja Programu eliminuje ewentualną możliwość popełnienia tak zwanego „czeskiego” błędu, czy też zwykłego matematycznego lapsusa. Spodoba się więc wielu użytkownikom, a zwłaszcza humanistom albo po prostu osobom bardzo aktywnym, zapracowanym, stale spieszącym się. Statystyki pokazują bowiem, że najczęstszymi błędami, które popełniamy w naszych rocznych zestawieniach PITy, są właśnie typowe omyłki „czeskie” i rachunkowe.

Jakie druki PITy, jakie formy opodatkowania...

Program PITy 2016 jest wyposażony w elastyczny kreator, dzięki któremu możesz w wygodny sposób wygenerować odpowiedni dla siebie druk PIT. Jeżeli masz wątpliwości co do wyboru dobrego dla Ciebie formularza podatkowego, poprzez wbudowany mechanizm zadawania pytań i udzielania odpowiedzi, możesz uzyskać od aplikacji komputerowej pomoc w wyborze odpowiedniego formularza.

Za pomocą Programu PITy 2016 można rozliczyć każdą formę opodatkowania:

 • ryczałt ewidencjonowany
 • podatek liniowy
 • skala podatkowa
 • karta podatkowa

Z Programu mogą korzystać osoby przygotowujące indywidualne zeznanie PIT, łączne zeznanie PIT ze współmałżonkiem, jak i właściciele mniejszych i dużych firm, rozliczający dochody swojej firmy, jak i wystawiający druki PIT-11 dla swoich pracowników. Z Programem rozliczy się osoba o statusie samotnego rodzica, jak i podatnik niepełnosprawny. W Programie możemy sporządzić każdy, dowolny rodzaj rozliczenia PIT za rok 2016, włącznie z odliczeniem aktualnych ulg podatkowych na stosownie dobranych formularzach Pit będących załącznikami.

Obecnie coraz więcej Polaków w danym roku podatkowym czerpie dochody z kilku różnych równoległych źródeł. Na przykład podatnik zarabia z tytułu pracy etatowej, gdzie jest zatrudniony w oparciu o umowę o pracę, i jednocześnie z tytułu pracy dodatkowej zleconej (umowa zlecenia albo umowa o dzieło) czy z tytułu działalności wykonywanej osobiście (np. sprzedając drobne wyroby własnoręcznego rękodzieła w Internecie). W takiej sytuacji zachodzi pytanie, czy można rozliczyć się z tych wszystkich źródeł dochodu na jednym formularzu PIT, czy też nie można, i wówczas należy sporządzić kilka odrębnych zestawień Pity? Program PITy 2016 rozwiąże te wątpliwości dzięki elastycznemu kreatorowi i pomoże każdemu podatnikowi wygenerować odpowiedni zbiór formularzy podatkowych.

Dlaczego Program PITy 2016 jest bezpłatny?

Intencją twórców Programu PITy 2016 było stworzyć bezpłatne narzędzie komputerowe o zoptymalizowanym działaniu, które będzie służyło jak największemu gronu odbiorców. Dlatego jest to aplikacja dostępna w sieci, gdyż w ten sposób każdy może bez przeszkód z niej skorzystać. Jest to jednakże aplikacja profesjonalna, czyli taka, która nie ustępuje swoją jakością podobnym, płatnym aplikacjom. Każdy może skorzystać z naszego Programu, wystarczy, iż kliknie przycisk „Pobierz” na naszej witrynie i przystąpi do instalacji. Instalacja Programu PITy 2016 jest szybka i bezproblemowa, na ogół zajmuje chwilę, maksymalnie trwa do kilkunastu minut. Instalacja i korzystanie z Programu wraz z pełnym zapleczem informacji merytorycznych i formalnych w nim zawartych – są zupełnie darmowe, zwolnione z wszelkich opłat.

Dodajmy, iż z Programu PITy 2016 korzystają indywidualni podatnicy, jak i właściciele dużych przedsiębiorstw, przygotowujący informacje PIT11 oraz rozliczenia PIT roczne dla swoich pracowników. Przy użyciu Programu PITy 2016 możesz wypełnić swoje zeznanie PIT oraz zeznania PIT dla całej swojej rodziny. Z Programu korzystają również biura księgowe, by w oparciu o nią wypełniać deklaracje podatkowe dla swoich klientów.

Kto może skorzystać z Programu PITy 2016 w najnowszej bezpłatnej wersji do pobrania z naszej strony?

Z Programu dostępnego na tej witrynie może skorzystać dowolny podatnik:

 • emeryt czerpiący dochody z dodatkowej pracy, jak np.: działalność wykonywana osobiście albo najem
 • nauczyciel dorabiający udzielaniem korepetycji
 • samotny rodzic
 • rodzic/opiekun niepełnosprawnego dziecka
 • małżonek rozliczający PIT wspólnie z żoną pracującą w oparciu o umowę o pracę
 • osoba rozliczająca w Polsce dochody czerpane zza granicy
 • i wielu innych...

Program PITy 2016 jest wyposażony w kompleksową bazę wszystkich obowiązujących aktualnie druków PIT, których możemy użyć, by poprawnie rozliczyć się z Urzędem Skarbowym za miniony, 2016 rok. Pamiętajmy, iż każdy podatnik jest zobowiązany rozliczyć się z tym oddziałem fiskusa, który będzie dla niego odpowiedni pod względem jego miejsca zamieszkania, dlatego też wbudowana w aplikację baza Urzędów Skarbowych i ich lokalizacji może okazać się niezwykle pomocna, szczególnie dla mieszkańców dużych miast. Dzięki Programowi nie będziemy również mieli wątpliwości, które rubryki danego formularza musimy koniecznie wypełnić, czy powinniśmy sygnować nasze zeznanie PIT numerem NIP czy PESEL. Jeśli mamy wątpliwości co do różnych zagadnień z dziedziny podatków, możemy również – prócz pobrania i zainstalowania Programu – skorzystać z puli artykułów na naszej stronie, z których zaczerpniemy dokładne informacje opisane prostym, przyjaznym językiem. Zapraszamy do zakładki „Poradniki”, która zawiera teksty zainspirowane najczęstszymi pytaniami podatników, do zakładki „Ulgi podatkowe”, z której dowiemy się, czym jest ulga abolicyjna oraz czym różni się ulga remontowa od budowlanej, do zakładki „Budżet domowy” i „Oszczędzanie”, z których dowiemy się, co zrobić, aby nasze zeznanie PIT wypadło jak najkorzystniej pod względem finansowym, oraz do wielu innych sekcji, które przybliżają aktualności z dziedziny podatków w Polsce i na świecie...