Finanse

Kalkulator Terminu Płatności Dla Sklepów Online

Autor Monika Wasilewska
Monika Wasilewska23.12.20236 min.
Kalkulator Terminu Płatności Dla Sklepów Online

Termin płatności kalkulator to niezbędne narzędzie dla właścicieli sklepów internetowych, które pomoże sprawnie zarządzać płatnościami i terminowością wpłat od klientów. Pozwala ono w prosty i intuicyjny sposób obliczyć datę, do kiedy powinna wpłynąć zapłata za zamówienie, aby transakcja przebiegła prawidłowo i bez zbędnych monitów.

Kluczowe wnioski:
 • Kalkulator terminu płatności to nieocenione narzędzie w e-commerce.
 • Pozwala uniknąć przeterminowanych płatności i związanych z tym problemów.
 • Ułatwia egzekwowanie terminowości płatności od klientów.
 • Jest prosty i intuicyjny w obsłudze.
 • Wpływa na poprawę płynności finansowej firmy.

Termin płatności kalkulator online

Kalkulator terminu płatności to niezwykle przydatne narzędzie dla sklepów internetowych. Pozwala on w prosty i intuicyjny sposób wyznaczyć datę, do której klient powinien dokonać płatności za złożone zamówienie.

Kalkulatory terminów płatności są zazwyczaj dostępne online, co oznacza, że właściciel sklepu może z nich korzystać praktycznie z dowolnego urządzenia podpiętego do internetu.

Jak działa kalkulator terminu płatności online?

Aby skorzystać z kalkulatora terminu płatności wystarczy wpisać datę wystawienia faktury lub datę złożenia zamówienia przez klienta. Następnie należy wybrać preferowany termin płatności, np. 14 dni lub 30 dni.

Kalkulator automatycznie wyliczy datę, do której płatność od klienta powinna wpłynąć na konto sklepu. Właściciel e-biznesu może tę datę wpisać na fakturze lub przesłać klientowi w potwierdzeniu zamówienia.

Kalkulator terminu płatności dla firm

Kalkulator terminu płatności to niezbędne narzędzie nie tylko dla sklepów internetowych, ale także dla tradycyjnych firm prowadzących sprzedaż z odroczonym terminem płatności.

Firmy wystawiające faktury zazwyczaj proponują swoim kontrahentom kilka standardowych terminów płatności, np. 7, 14, 21 lub 30 dni. Odpowiedni kalkulator pomoże sprawnie wyznaczyć konkretną datę, do której płatność powinna zostać uregulowana.

Jakie terminy płatności wybrać?

Najpopularniejsze terminy płatności to 14, 21 i 30 dni od daty wystawienia faktury lub dostarczenia towaru. 7-dniowy termin często stosuje się wobec sprawdzonych kontrahentów.

Warto dobrać termin płatności indywidualnie, biorąc pod uwagę historię współpracy z danym klientem. Nowym lub nieznanym firmom lepiej od razu nie proponować zbyt długich terminów.

Oblicz termin płatności faktury VAT

Faktury VAT są standardem rozliczeń biznesowych. Przepisy nakazują, aby zawierały one precyzyjne informacje, m.in. na temat terminu płatności.

Kalkulator terminu płatności faktury VAT pomoże prawidłowo ustalić ostateczną datę uregulowania należności. Wystarczy podać datę wystawienia dokumentu księgowego.

Data wystawienia faktury VAT 10.01.2023
Termin płatności 14 dni
Data, do której powinna wpłynąć płatność 24.01.2023

Automatyczne wyliczenie terminu płatności zdejmuje z przedsiębiorcy konieczność ręcznego obliczania konkretnych dat i pozwala uniknąć błędów.

Ustal termin płatności w sklepie

Kalkulator Terminu Płatności Dla Sklepów Online

Aby sprzedaż w sklepie internetowym przebiegała sprawnie, warto wcześniej ustalić standardowe terminy płatności dla klientów.

Typowe terminy to 14, 21 lub 30 dni od momentu złożenia zamówienia. Dobrze, gdy sklep posiada kalkulator online, który automatycznie wylicza konkretną datę wpłaty.

Ustalenie standardowych terminów płatności ułatwi klientom dokonywanie płatności, a także usprawni monitorowanie wpływów przez właściciela sklepu.

Kalkulator terminu płatności to podstawowe narzędzie do zarządzania płatnościami, które powinien mieć każdy sklep internetowy.

Wyznacz termin płatności w systemie

Nowoczesny system sprzedażowy, magazynowy lub finansowo-księgowy powinien mieć funkcję automatycznego wyznaczania terminów płatności faktur.

Dzięki temu pracownicy nie muszą ręcznie obliczać konkretnych dat, co pozwala uniknąć błędów i przyspiesza wystawianie dokumentów.

 • automatyczny kalkulator terminu płatności przyspiesza pracę;
 • zmniejsza ryzyko pomyłek przy określaniu ostatecznej daty zapłaty.

Wbudowany w system kalkulator to dodatkowa funkcjonalność bardzo ułatwiająca pracę działów sprzedaży i księgowości w firmach.

Jak działa taki kalkulator terminów płatności?

Wystarczy, że użytkownik poda datę wystawienia faktury, a system automatycznie doliczy zaprogramowaną wcześniej liczbę dni i wyświetli datę, do której płatność powinna wpłynąć.

Ustawienia terminu płatności w programach

Specjalistyczne programy dla firm, służące do wystawiania faktur i zarządzania rozrachunkami, zazwyczaj umożliwiają precyzyjne określenie terminów płatności.

Ustawienia pozwalają zdefiniować domyślny okres, w jakim płatność od kontrahenta powinna zostać uregulowana, np. 14 lub 30 dni.

Gotowy okres ustawiony w programie 14 dni
Data wystawienia faktury 05.02.2023
Data, do której powinna wpłynąć płatność 19.02.2023

Ustawienia w programach finansowo-księgowych pozwalają na automatyczne naliczanie terminów płatności bez konieczności każdorazowego ręcznego obliczania.

Podsumowanie

Kalkulator terminów płatności to niezwykle pomocne narzędzie dla firm prowadzących sprzedaż z odroczonym terminem płatności. Pozwala ono w kilka sekund wyznaczyć datę, do której płatność od kontrahenta lub klienta powinna wpłynąć na rachunek.

Kalkulator terminu płatności działa w oparciu o wpisaną przez użytkownika datę wystawienia faktury lub złożenia zamówienia. Następnie wystarczy wybrać liczbę dni na dokonanie wpłaty, np. 14 lub 30. System automatycznie wylicza ostateczną datę płatności.

Narzędzie to przyspiesza pracę działów odpowiedzialnych za wystawianie dokumentów księgowych i ich monitorowanie. Pozwala też znacząco ograniczyć ryzyko pomyłek przy obliczaniu terminów. Dla sklepów internetowych kalkulator jest szczególnie pomocny przy obsłudze płatności od klientów.

Podsumowując, kalkulator terminów płatności to niezwykle przydatne rozwiązanie, ułatwiające firmom terminowe regulowanie należności, a także egzekwowanie płatności od kontrahentów. Warto wdrożyć to narzędzie w swojej firmie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak odliczyć internet od podatku? Ulga za internet 2020
 2. Podatek od najmu deklaracja - Rozliczenie umowy najmu mieszkania
 3. Deklaracja PIT 36 – formularz, druk, jak wysłać online
 4. Urząd Skarbowy Praga Północ - Jagiellońska Warszawa
 5. Federacja służb mundurowych - stowarzyszenie służb mundurowych
Autor Monika Wasilewska
Monika Wasilewska

Jestem doświadczoną podróżniczką, która od wielu lat przemierza świat. Dzielę się na blogu praktycznymi poradami związanymi z podróżowaniem - jak tanio kupić bilety lotnicze, gdzie szukać noclegów czy jak zorganizować wyprawę na własną rękę. Opowiadam o najciekawszych miejscach, które odwiedziłam i polecam Wam je z czystym sercem. Zapraszam w inspirującą podróż!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły