Formularze PIT w formacie Pdf – do pobrania za darmo


Prezentujemy bazę aktualnych formularzy PIT przeznaczonych do samodzielnego wypełnienia. Najpopularniejszym drukiem na rozliczenie roczne jest z pewnością formularz PIT37, ale na naszej stronie każdy podatnik znajdzie również pozostałe druki, właściwe dla swojego indywidualnego typu rozliczenia z fiskusem.


Wszystkie PITy dostępne na stronie są w formacie Pdf. Przeznaczone są one do samodzielnego wydrukowania, a następnie ręcznego wypełnienia długopisem. Po wypełnieniu formularza PIT należy pamiętać o złożeniu podpisu, następnie gotowy druk zanosimy do Urzędu Skarbowego, bądź wysyłamy tradycyjną pocztą, na adres właściwego względem naszego miejsca zamieszkania, Urzędu Skarbowego. W obu przypadkach trzeba pamiętać o zachowaniu potwierdzenia złożenia zeznania podatkowego w określonym ustawowo terminie. W pierwszym przypadku tym potwierdzeniem będzie adnotacja urzędnika na kopii naszego zeznania PIT, w drugim – druk nadania listu poleconego.

 

Formularze PIT na naszej stronie (format Pdf) dostępne są do pobrania za darmo. Każdy podatnik może z nich korzystać zupełnie bezpłatnie, bez konieczności wcześniejszego udawania się do urzędu celem pobrania odpowiedniego dla siebie druku. Odpowiedni druk możemy pobrać bezpośrednio z Internetu, z niniejszej witryny, bez ponoszenia żadnych kosztów. Poręczny format Pdf zapewnia przejrzystość każdego formularza PIT. Jeżeli natomiast mamy wątpliwość, jak prawidłowo wypełniać w sposób samodzielny wszelkie formularze Pity, możemy zaposiłkować się dostępnymi na naszej stronie artykułami wyjaśniającymi zagadnienia podatkowe, jak choćby instrukcja wypełnienia popularnego PIT-37. Zapraszamy!